Menu

v Starom divadle
Karola Spišáka v Nitre
ŠTÚDIO TATRAKinoklub Nitra podporil

audio_fond
© 2013 Kinoklub Nitra - All rights reserved.

Aktuálne

***    PROGRAM KINOKLUBU TATRA NITRA na celý mesiac  ***

 

VÁŽENÍ MILOVNÍCI FILMU – POČAS NASLEDUJÚCICH MESIACOV SA S VAMI RADI STRETNEME v priestoroch NITRIANSKEJ SYNAGÓGY (mapa)

!!! AKTUÁLNA VYHLÁŠKA O VEREJNÝCH PODUJATIACH !!! 

streda 19.1. o 18.00

ČIARY  // cyklus: SLOVENSKÉ KINO 2021

Bratislava, ukážkové postsocialistické mesto. Masívna výstavba nahrádza staré novým. Meniace sa podoby mesta sa k nám okrem budov prihovárajú aj prostredníctvom jeho obyvateľov. Blanka bojuje s osamelosťou na balkóne petržalského bytu. Po meste sa objavili billboardy so sľubmi, Bratislavu čakajú regionálne voľby. Matúš sa chce stať starostom. Realitný agent Michal ukazuje klientom predstavu spokojného života v bratislavských bytoch a dvaja robotníci maľujú cestné značenie s pravidlami pre okoloidúcich. Po práci pijú pivo v ubytovni a uvažujú nad životom. Plachý Danko sleduje mesto, ktoré sa mení na jeho vkus prirýchlo. Načúva mu, chce zachytiť rytmus obyčajnosti, ako plynú dní. Kde sa končí verejný priestor a začína sa intimita? Sociologický poetický dokument Barbory Sliepkovej.

(Slovensko, 2021, 80´, 3 € / 5 €// UKÁŽKA // ČSFD

LINES - Still 1 LINES - Still 3 LINES_stills_chameleon

streda 19.1. o 19.30

U PETROVOVCOV ZÚRI CHRÍPKA

Deň v živote komiksového výtvarníka a jeho rodiny v postsovietskom Rusku. Halucinačné blúdenie po postsovietskom Rusku nakrútené podľa rovnomenného románu Alexeja Saľnikova. Poetická dráma Kirilla Serebrennikova. V meste zasiahnutom chrípkovou epidémiou zápasí rodina Petrovovcov s ďalším dňom v krajine, kde minulosť nikdy nie je minulosťou a súčasnosť je presiaknutá chlastom. Mrazivý horúčkovitý sen o násilí i nehe, v ktorom sa veci pod nánosom obyčajnosti menia na celkom neobyčajné. Nechajte sa aj vy unášať medzi fantáziou a realitou.

(Rusko, Franc., Nemec., Švajč., 2021, 145´, 3 € / 5 €// UKÁŽKA // ČSFD

Russia Poverty Russia Poverty Russia Petrovy

streda 26.1. o 19.30

MARGETE – kráľovná Severu  //  SCANDI

Historický životopisný príbeh ženy, ktorá zjednotila Škandináviu. Píše sa rok 1402. Margrete sa podarilo to, čo žiadnemu mužovi pred ňou. Únii severských krajín vládne prostredníctvom svojho mladého adoptívneho syna Erika. Únia je však obkľúčená nepriateľmi, a tak Margrete plánuje manželstvo medzi Erikom a anglickou princeznou. Spojenectvo s Anglickom by únii zaručilo status vznikajúcej európskej veľmoci, ale hroziace sprisahanie môže zničiť Margrete a všetko, čomu verila…

(PREDPREMIÉRA!, Dán.-Švéd.-Nór.-Island-ČR, 2021, 120´, 3 € / 5 €// UKÁŽKA // ČSFD

Margrete-Image02_FE022311 Margrete-Image06_FE022311 Margrete-Image07_FE022311 Margrete-Image19_FE022311