Menu

v Starom divadle
Karola Spišáka v Nitre
ŠTÚDIO TATRAKinoklub Nitra podporil

audio_fond
© 2013 Kinoklub Nitra - All rights reserved.

Aktuálne

***    PROGRAM KINOKLUBU TATRA NITRA na celý mesiac  ***

 

VÁŽENÍ MILOVNÍCI FILMU – z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie budovy

Starého divadla vás dočasne pozývame na projekcie Kinoklubu do priestorov

AGROINŠTITÚTU NITRA na Akademickej ulici – (mapa)

pondelok 21. júna o 18.00 h.

BEST OF FEST ANČA 2020

Kolekcia ocenených krátkometrážnych animovaných filmov z minulého ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča, ktoré prešli výberom z viac ako 1600 prihlásených titulov. Porota zložená z medzinárodných hostí udelila tento rok ocenenia v piatich kategóriách. Uvidíte to najlepšie z krátkometrážnej animácie, slovenskej krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov a filmov pre deti. Zoznam 9 filmov pásma.

(2018-2020, 73 minút, 2€ / 4€)

Heat Wave Fokion Xenos Im-Going-Out-For-Cigarettes kosmonaut_01 Lightning Bolt- Blow To The Head Caleb Wood P_ST- Tíseň Bety Suchanová, Nora Štrbová SH_T HAPPENS Michaela Mihályi _ David Štumpf The Little Soul Barbara Rupik Tom Has a Plant Thinh Nguyen Tresky

pondelok 21. júna o 19.30 h.

RADIOACTIVE

Neuveriteľný, no skutočný príbeh ženy, matky, manželky a vedkyne – Marie Curie-Sklodowskej. V biednych podmienkach drevenej kôlne, s deravou strechou – honosne nazvanej laboratórium, znáša výpary, žiarenie, pred ktorým sa nechráni a kde celé hodiny mieša železnou tyčou vriacu masu - sa jej podarí získať decigram čistého rádia. Úspech sa dostaví v roku 1902. Týmto objavom rádia navždy zmenila tvár vedy.

(V. Brit. – Maď., 2019, 104´, 3 € / 4 €) // UKÁŽKA // ČSFD

a762fd99f586bf RA_LS__200318_ MCDRADI ZU013

utorok    22. júna o 19.30 h.

RYTIERI SPRAVODLIVOSTI

Náhoda? Nemyslíme si!!!  Čierna komédia o pomste a nevyspytateľnosti vesmíru s Madsom Mikkelsenom v hlavnej úlohe. Vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Spravodlivosť sa skupina kamarátov rozhodne zobrať do vlastných rúk. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života.

(Dánsko, 2020, 116´, 3 € / 4 €) // UKÁŽKA // ČSFD

Riders of Justice/ Retfærdighedens  Ryttere Refærdighedens Ryttere Retfærdighedens  Ryttere Retfærdighedens  Ryttere Retfærdighedens  Ryttere DRUK

pondelok  28. júna o 18.00 h.

MAŠKRTNÉ MEDVEDIE PRÍBEHY

*KINOKLUB (aj) DEŤOM

Pásmo animovaných večerníčkov o dvoch medveďoch, ktorí radi maškrtia a stvárajú rôzne huncútstva len aby sa dostali k niečomu dobrému pod zub.

(Česko, 2020, 40´, DETI a členovia filmového klubu – VSTUP VOĽNÝ!!!) // UKÁŽKA // ČSFD

(Slovo producentky Báry Příkaské: Našou ambíciou je vytvoriť vtipný, moderný a medzinárodne zrozumiteľný večerníček, ktorý v deťoch vzbudí záujem dozvedieť sa niečo nové o živote a kultúre u nás i v iných krajinách. Chceme prostredníctvom týchto dvoch zábavných medveďov, ktorí často niečo popletú, nedomyslia alebo zoberú doslova, upozorniť na dôležitosť vzdelania, znalosť cudzích jazykov a správne zaobchádzanie so zdrojmi informácií.”)

ahoj medvede 1 ahoj medvede 3 kouzlo vanoc 3 lanyze medvedi sraz 3 podvodnici 1

PREDFILM: CEZ PALUBU! – pilotný diel pripravovanej animovanej série pre deti sa pohráva s kánonickým príbehom o Arche, v ktorej mal Noe zhromaždiť páry niektorých zvierat, aby ich zachránil pred istým vyhynutím. (Česko – Slovensko, 2020, 12´)

CEZ PALUBU 2 CEZ PALUBU 3 CEZ PALUBU

pondelok  28. júna o 19.30 h.

KRAJINA V TIENI  // cyklus: SLOVENSKÉ KINO 2021

7 ČESKÝCH LEVOV pre nový film Bohdana Slámu. Príbeh obyvateľov zabudnutej dedinky neďaleko rakúskych hraníc, ktorým vstúpia do života udalosti tridsiatych až päťdesiatych rokov 20. storočia. Predtým bolo podstatné obrábať pole, prežiť zimu a vychovať deti, teraz si treba vybrať, kto je Rakúšan, kto Nemec a kto Čech, a zaplatiť cenu, ktorú takéto rozhodnutie prinesie. A tak sa z dosiaľ pokojne žijúcich susedov stávajú zarytí nepriatelia, ktorí si navzájom vyrovnávajú účty aj za cenu zločinu, straty etických zábran a ľudskosti.

(Česko – Slovensko, 2020, 135´, 3 € / 4 €)// UKÁŽKA // ČSFD

1-origin-6 3-ce79319f krajin (1) krajin (2) Krajina-v Krajina-ve

utorok 29.júna. o 19.30 h.

LETO 85

Francúzske pobrežie v Normandii, leto 1985. Z rádia znie The CureBananarama a Rod Stewart. Šesťnásťročný Alexis stretáva staršieho, charizmatického a tajomného Dávida. Začína sa priateľstvo plné plavieb na mori, výletov na motorke, nocí bez spánku, slobody a spoznávania dospelého sveta. Zážitky rýchlo naberajú na intenzite, až sa všetko osudovo zvrtne a Alexis sa stáva hlavným podozrivým v policajnom vyšetrovaní… Režisér François Ozon sa vracia ku koreňom majstrovsky rozrozprávaným príbehom, ktorý dokonale sprostredkováva atmosféru polovice osemdesiatych rokov.

(Francúzsko, 2020, 100´, 3€ / 4€)// UKÁŽKA // ČSFD

01_leto_85 02_leto_85 06_leto_85 07_leto_85 09_leto_85 10_leto_85