Menu

v Starom divadle
Karola Spišáka v Nitre
ŠTÚDIO TATRAKinoklub Nitra podporil

audio_fond
© 2013 Kinoklub Nitra - All rights reserved.

PROGRAM KINOKLUB AUGUST 2020

***    KINOKLUB TATRA NITRA – AUGUST 2020  (pdf)

štvrtok  6.8. o 21.00 h.

NA NOŽE  (Knives out)

Keď slávneho autora detektívok nájdu mŕtveho v jeho sídle tesne po oslave 85. narodenín, na mieste činu sa záhadne objaví svojrázny a šarmantne neodbytný detektív Benoit Blanc (Daniel Craig). Postupne sa zoznamuje s členmi rozhádanej excentrickej rodiny aj s oddaným služobníctvom, aby rozmotal sieť dômyselne utkanú zo lží a poloprávd a vylovil z nej pravdu o smrti starého pána. Podarí sa mu to? Pretože v tejto kriminálnej komédii je KAŽDÝ PODOZRIVÝ!!!

(USA, 2019, 130´) // UKÁŽKA // ČSFD

MORNING BELL MORNING BELL MORNING BELL NA NOŽE (5) NA NOŽE (7) NA NOŽE (11) NA NOŽE (9) NA NOŽE (8)

štvrtok  13.8. o 21.00 h.

VLASTNÍCI

Komédia pre tých, čo to nezažili. Dráma pre tých, ktorí tým žijú. Mnohí majitelia bytov to poznajú z vlastnej skúsenosti. Hrdinami filmu sú majitelia bytov v staršom činžovom dome, ktorí sedia na domovej schôdzi a pokúšajú sa o nemožné. Vyriešiť vo vzájomnej zhode problémy týkajúce sa správy ich domu… Sú medzi nimi rojkovia jednajúci v prospech celku, vypočítaví prospechári či rafinovaní manipulátori, ale aj ľudia stratení v pocitoch vlastnej bezvýznamnosti. A títo všetci sa musia nakoniec dohodnúť. V novej česko-slovenskej komédii Jiřího Havelku excelujú napríklad: Dagmar HavlováJiří LábusTereza RambaVojta KotekPavla TomicováKlára MelíškováKryštof Hádek a ďalší.

(ČR-SR, 2019, 96´)  // UKÁŽKA // ČSFD

Vlastnici_02-1 Vlastnici_Krystof_Hadek_Stanislav_Majer_01-1 Vlastnici_Pavla_Tomicova_01-1 Vlastnici_Tereza_Voriskova_Vojta_Kotek_01-1 VLASTNICI vlastnici_01-3-676x390 !!! Vlastnici_David_Novotny_01-1 vlastníci

štvrtok  20.8. o 21.00 h.

KIRUNA – prekrásny nový svet

Takmer apokalyptický obraz oblasti pohlcovanej ťažobným priemyslom. Časť severošvédskeho mesto za polárnym kruhom sa prepadá kvôli ťažbe železnej rudy. Obyvatelia ohrozených štvrtí sa budú musieť presťahovať. Režisérka ekologického autorského dokumentu Greta Stocklassa ponúka uhrančivé filmové obrazy na tému presídľovania, tradície a vzťahu k miestu na príklade troch protagonistov.

(Česko, 2019, 87´)  // UKÁŽKA // ČSFD

KIRNUA č KIRUNA + KIRUNA ž Kiruna-still-1 Kiruna-still-3 Kiruna-still-5 Kiruna-still-6 Kiruna-still-8

štvrtokX 27.8. o 21.00 h.

ZAŽIŤ TO ZNOVU

Akú dobu by ste chceli zažiť, ak by ste mali túto možnosť? Pred touto otázkou stojí Viktor, keď od svojho syna dostane darčekovú poukážku agentúry Time Travelers. Tá dokáže pomocou filmových kulís a hercov zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutie so slávnymi osobnosťami dejín podľa ich želania. Zatiaľ čo sa chcú iní zákazníci pozrieť na dvor Ludvika XVI, či večerať s Hitlerom, Viktor sa túži vrátiť do nespútaných sedemdesiatych rokov a ešte raz prežiť rande so svojou ženou – obdobie, keď v ňom dokázala vidieť viac ako len nudného páprdu v pruhovanom pyžame. Romantická komédia rozpráva o tom, čo by sa mohlo stať, keby sme mohli zopakovať tie najkrajšie okamihy. Je to potrebné k tomu, aby sme sa opäť zamilovali.

(Francúzsko, 2019, 115´)  // UKÁŽKA // ČSFD

01_Zazit to znovu 02_Zazit to znovu 03_Zazit to znovu 04_Zazit to znovu 05_Zazit to znovu 06_Zazit to znovu 10_Zazit to znovu 11_Zazit to znovu