Menu

v Starom divadle
Karola Spišáka v Nitre
ŠTÚDIO TATRAKinoklub Nitra podporil

audio_fond
© 2013 Kinoklub Nitra - All rights reserved.

PROGRAM HIDEKINO / JÚL a AUGUST 2021

***    KINOKLUB TATRA NITRA – JÚL – AUGUST 2021 (pdf)  ***

 

VÁŽENÍ MILOVNÍCI FILMU – POČAS LETNÝCH MESIACOV SA S VAMI RADI STRETNEME NA HIDEPARKU - (mapa)

STREDA  30. júna o 21.30 h.

GRETA

Nikto nie je príliš malý na to, aby niečo zmenil. Príbeh dospievajúcej aktivistky Grety Thunbergovej je rozprávaný pohľadom režiséra od jej sólového štrajku pred Švédskym Parlamentom kvôli kríze klimatických zmien… Hanblivá školáčka s Aspergerovým syndrómom stúpa k výnimočnosti a aktivizovaniu povedomia o globálnom dopade tým, že motivuje školské štrajky po celom svete… Podniknete s ňou aj úžasnú veternú cestu cez Atlantický oceán, pretože Greta odmieta letieť lietadlom a pozvanie na summit OSN sa neodmieta.

(Švédsko, 2020, 97´) // UKÁŽKA // ČSFD

164783852_c10ea2 c79uqox4yp4736pv download-2

ŠTVRTOK 8.júla o 21.30 h.

THE SAILOR

Aká je cena slobody? Námorník Paul Johnson sa celý svoj život plavil na mori. Žil nespútane, opíjal sa, miloval a nikdy sa neusadil na pevnine. Teraz má osemdesiat a on, ani jeho loď, už nie sú schopní vyplávať. Kým každý deň vypije liter vodky, uvažuje o živote a smrti. Zdá sa, že cieľom jeho cesty je samota. Vo filme o vzťahu medzi slobodou a sebeckosťou hľadá režisérka Lucia Kašová odpoveď na univerzálnu otázku: Majú splnené sny vždy na svojom konci tak trpkú príchuť?

(Slovensko, 2021, 79´) // UKÁŽKA // ČSFD

THE_SAILO (2) THE_SAILO (3) THE_SAILOR_st

ŠTVRTOK  15.júla o 21.30 h.

CIRKUS

Nadčasová groteska Charlesa Chaplina sa radí medzi najúspešnejšie filmy nemej éry a klenoty kinematografie. Divoká naháňačka s policajtami zavedie tuláka Charlieho do cirkusového šapitó zrovna počas predstavenia. Jeho nápaditý útek má u nič netušiacich divákov taký úspech, že si Charlie vyslúži okamžité angažmá. Jeho cirkusová kariéra sa ale zďaleka nevyvíja podľa predstáv prísneho principála. Všetko navyše skomplikuje Charlieho citové vzplanutie ku akrobatke Merne. Boj o svoje miesto na svete, v cirkuse a v srdci milovanej ženy ale tulák nikdy nevzdá!

(USA, 1928, 72´)  // UKÁŽKA // ČSFD

Cirkus Cirkus1 Cirkus2

ŠTVRTOK  22.júla o 21.30 h.

ANNA KARENINA

Nesmrteľne aktuálny milostný príbeh Leva N. Tolstého zadaptoval dramatik Tom Stoppard a zrežíroval Joe Wright (Pýcha a predsudok, Pokánie). K dielu pristúpili s predstavou silného vizuálneho zážitku a zvolili si na to „teatrálnu“ formu. Anna zápasí so spoločenskými konvenciami a rozhodne sa nasledovať hlas svojho srdca za cenu straty všetkého ostatného… V hereckom obsadení dominujú: Keira Knightley (Anna), Jude Law (Karenin) a Domhnall Gleeson (Levin).

(V.Británia – Franc. – USA, 2012, 130´) // UKÁŽKA // ČSFD

kinopoisk.ru

ŠTVRTOK  29.júla o 21.30 h.

SMOLNÝ PICH aneb PITOMÝ PORNO

Kariéra učiteľky Emi sa ocitá v ohrození, keď sa na internete objaví video, kde sa oddáva sexu so svojím manželom. Nenápadná tridsiatnička je preto postavená pred rodičov svojich žiakov, ktorí majú rozhodnúť o jej zotrvaní v učiteľskom zbore prestížnej strednej školy. Nekonvenčný satirický film Radu Judeho upútal ja porotu na MFF v Berlíne, ktorá mu udelila hlavnú cenu. Humorný i dráždivý pohľad na súčasnú pokryteckú spoločnosť plnú predsudkov, ktorej nastavuje zrkadlo na zamyslenie…

(Rumunsko, Chorvát., ČR, Lux., 2020, 106´,PRÍSTUPNÉ OD 18 ROKOV!) // UKÁŽKA // ČSFD

gallery_im (1) gallery_im (2) gallery_img

ŠTVRTOK 5.augusta o 21.00 h.

A N N E T T E

Stand-up komik Henry (Adam Driver) sa zamiluje do Ann (Marion Cotillard), svetoznámej opernej speváčky. Ich život sa obráti naruby, keď sa im narodí tajomné dievčatko Annette s výnimočným darom. Dlho očakávaný muzikál vizionárskeho režiséra Leosa Caraxa s hudbou kapely Sparks otvoril tohtoročný filmový festivalu v Cannes. Divákov vezme na nevšednú cestu plnú lásky, vášne a slávy.

(Francúzsko, 2021, 139´) // UKÁŽKA // ČSFD

Annette_foto_02 Annette_foto_03 Annette_foto_04

ŠTVRTOK 12.augusta o 21.00 h.

BEST OF FEST ANČA 2021

Kolekcia najlepších krátkometrážnych animovaných filmov z aktuálneho ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča, konaného 1.-4. júla 2021. Porota zložená z medzinárodných hostí udeľuje ocenenia v piatich kategóriách. Uvidíte to najlepšie zo svetovej i slovenskej krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov a filmov pre deti. (2020 – 2021, 60 minút)

02-sen-kkum 08-domov-sladk 09-mnami-hami

ŠTVRTOK 26.augusta o 21.00 h.

KOMÚNA

Túžba po slobode počas normalizácie vytvorila voľné združenie mladých Košičanov vyznávajúcich princípy undergroundu. Stali sa outsidermi z vlastnej vôle, aby žili slobodne na okraji  spoločnosti a mohli sa stať tvorcami samých seba. Dnes žijú viac v minulosti, vo vzájomným podozreniam zo zrady. Nad ich príbehom sa pritom vznáša spomienka na ich tragicky zosnulého guru, filozofa a básnika Marcela Strýka. V snahe vyrovnať sa s minulosťou organizuje pražský priateľ – český filozof, undergroundový umelec a disident Mirek Vodrážka revival dávneho koncertu v košickej katedrále. Docielia priatelia na stretnutí zmierenie? Nový dokument Jakuba Julényho.

(Slovensko, 2020, 82´) // UKÁŽKA // ČSFD

KOMUNA_stills_Konstantin Fecurka a Ondrej Jurin KOMUNA_stills_Nace vsetci KOMUNA_stills_Zuzana Kuzmova na cintorine

ŠTVRTOK 2.septembra o 21.00 h.

CHLAST (Drunk)    //  Oscar 2021

Existuje teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu hladinku. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov? Mads Nichelsen v novom filme Thomasa Vinterberga.

(Dánsko, 2020, 116´) // UKÁŽKA // ČSFD

another-round-image02_fe020 another-round-image03_fe020 I20020-003-nG9KkA-t8yJPv

******************************************************************************