Menu

v Starom divadle
Karola Spišáka v Nitre
ŠTÚDIO TATRAKinoklub Nitra podporil

audio_fond
© 2013 Kinoklub Nitra - All rights reserved.

PROGRAM KINOKLUB JÚN 2021

***    KINOKLUB TATRA NITRA JÚN 2021 (pdf)  ***

 

VÁŽENÍ MILOVNÍCI FILMU – z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie budovy

Starého divadla vás dočasne pozývame na projekcie Kinoklubu do priestorov

AGROINŠTITÚTU NITRA na Akademickej ulici – (mapa)

pondelok 31.mája  o 19.30

ŠARLATÁN // cyklus: SLOVENSKÉ KINO 2021

5 ČESKÝCH LEVOV pre nový film Agnieszky Holland s Ivanom TrojanonJurajom Lojom v hlavných úlohách. Odveký boj dobra a zla, lásky a nenávisti, viery a zrady. To všetko v jednom človeku na pozadí dobových udalostí. Strhujúca životopisná dráma inšpirovaná skutočným príbehom výnimočného muža obdareného liečiteľskými schopnosťami.

Príbeh je inšpirovaný skutočnými osudmi liečiteľa Jana Mikoláška, na ktorého sa v priebehu niekoľkých desaťročí obracali s prosbou o pomoc státisíce ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev vrátane najvýznamnejších osobností politického a kultúrneho života. Mikolášek je človek bez odborného lekárskeho vzdelania, ale s nevšedným a nevysvetliteľným nadaním diagnostikovať a pomocou byliniek liečiť choroby, s ktorými si ani doktori nevedia rady. Jeho mimoriadne schopnosti sú však vykúpené bojom s vlastnými démonmi. Liečiteľstvo je jeho vnútornou spásou a ochranou pred sebou samým…

(Česko – Írsko – Poľsko – Slovensko, 2020, 118´, 3 € /4 €) // UKÁŽKA // ČSFD

1d7d4f8-280794-sarlatan- 2020218142748 Sarl sarlatan-ivan-trojan (1) Sarlatan-Ivan-Trojan-Jur Šarlatán-Ivan-Trojan-Jur

utorok 1.júna o 18.00 h.

NAJLEPŠIE ANIMOVANÉ FILMY PRE DETI – FEST ANČA 2020

*KINOKLUB (aj) DEŤOM

Kolekcia desiatich najlepších súčasných krátkych filmov pre deti, ktoré nikde inde neuvidíš. Výber snímok z celého sveta je reprezentatívnym výberom plným zábavy, poučenia, jedinečných autorských prístupov, nápaditých výtvarných štylizácií a originálnych techník. ZOZNAM FILMOV

(2020, 47´, VSTUP VOĽNÝ pre veľké i malé deti – ako darček k MDD)

5z9iv7Cy- blanket-710x399 heat-wave sams-drea sun-kisse the-littl

utorok 1.júna o 19.30 h.

JUDY

Renée Zellweger v úlohe jednej z najväčších hollywoodskych legiend všetkých čias bola za svoj výkon ocenená OSCAROM. Judy Garland bola fenomenálna speváčka a úspešná herečka, ktorá sa už od útleho veku stáva miláčikom celej Ameriky. Jej talent si podmaňuje milióny divákov na celom svete. Jej kariéra je doslova splneným snom. Ale všetko má svoju cenu. Úspech a sláva si vyberajú vysokú daň. Jej život sprevádza pocit osamelosti a nečakaní démoni.

(Veľká Británia, 2019, 118´, 3 € / 4 €)  // UKÁŽKA // ČSFD

DSCF1328.RAF DSCF3093.RAF DSCF0774.RAF DSCF1758.RAF _DCE3981.NEF _DCE5071.NEF

pondelok 7. júna o 18.00 h.

EVEREST – NAJŤAŽŠIA CESTA  // cyklus: SLOVENSKÉ KINO 2021

Dá sa najťažšia cesta na Mount Everest vyliezť alpským štýlom? Jej autor, najznámejší britský horolezec Chris  Bonington, sa vyjadril, že je to nemožné. Ale pre štyroch slovenských horolezcov je to výzva. V roku 1988 nastupujú do juhozápadnej steny Mount Everestu, z ktorej niet návratu. Najnovší film Pavla Barbáša.

(SR, 2020, 52´, 2 € / 4 €) // UKÁŽKA // ČSFD

Everest-I Everest-V. Everest-VI.

pondelok 7. júna o 19.30 h.

NÁDEJ

Silná dráma Nádej dáva svojej hlavnej hrdinke iba slabú nádej, keď lekári deň pred Vianocami zistia, že má nevyliečiteľný nádor. Zo života jej zrazu zostáva už iba smiešne málo a tá najväčšia skúška čaká vzťah s jej mužom. Šanca na prežitie nie je takmer žiadna, majú však nejakú nádej aspoň oni dvaja? Film bol inšpirovaný skutočným životom režisérky Marie Sødahl, vznikol podľa skvelej knižnej predlohy a exceluje v ňom ústredná herecká dvojica Andrea Braein Hovig a Stellan Skarsgård.

(Nórsko-Švédsko, 2019, 126´, 3 € / 4 €) // UKÁŽKA // ČSFD

hope11x hope14x hope16x hope18x hope22x hope30x

utorok      8. júna o 19.30 h.

CHLAST (Drunk)    //  Oscar 2021

Existuje teória, že sa rodíme s malým množstvom alkoholu v krvi a mierna podnapitosť otvára našu myseľ svetu okolo nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Povzbudení touto teóriou sa Martin a jeho traja priatelia, unavení stredoškolskí učitelia, pustia do experimentu spočívajúceho v tom, že si počas pracovného dňa udržujú stálu hladinku. Ak dokázal Churchill vyhrať druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo pár kvapiek znamenať pre nich a ich študentov? Mads Nichelsen v novom filme Thomasa Vinterberga.

(Dánsko, 2020, 116´, 3€ / 4€) // UKÁŽKA // ČSFD

another-round-image02_fe020 another-round-image03_fe020 I20020-003-nG9KkA-t8yJPv

pondelok  14. júna o 18.00 h.

KID

Je to práve 100 rokov, čo nakrútil CHARLES CHAPLIN túto nadčasovú grotesku o ľudskosti a čistom cite a o tom, ako prišiel chudobný tulák k opustenému dieťaťu…aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirodzené bytosti. Prvý dlhometrážny Chaplinov film sa stal jedným z jeho najznámejších a najoceňovanejších titulov a radí sa tak k zásadným dielam svetovej kinematografie. Hudbu k filmu zložil… Chaplin

(USA, 1921, 54´, 2€ / 4€) // UKÁŽKA // ČSFD

PREDFILM: PSÍ ŽIVOT – Chaplin v úlohe tuláka, ktorý spí na ulici, nemá čo jesť a zažíva samé útrapy. Život je však zmena a stretáva nového kamaráta – tiež tuláka – psa Scrapsa. (USA, 1918, 32´)

Kid1 (1) Kid2 (2) Courts mÈtrages Chaplin

pondelok  14. júna o 19.45 h.

MALIARKA A ZLODEJ

Drogovo závislý Karl-Bertil tvrdí, že si nepamätá, prečo maliarke Barbore Kysilkovej vystavené diela ukradol ani čo s nimi potom urobil. Zločin ale ľutuje a na popud autorky súhlasí, že jej bude stáť modelom pre ďalší portrét. Umelecká spolupráca oboch zvláštnym spôsobom zblíži. Dávajú jeden druhému nahliadnuť do tienistých zákutí svojej minulosti. Výsledná maľba tak sprostredkováva miestami temné ale dojímavé prelínanie dvoch zdanlivo nesúrodých osudov. Fascinujúci dokumentárny dvojportrét jedného vysoko nepravdepodobného vzťahu. Jeden z najzaujímavejších európskych dokumentov uplynulého roku!

(Nórsko, 2020, 102´, 3 € / 4 €) // UKÁŽKA // ČSFD

gallery 3 gallery 4 gallery_ gallery5 gallery6 gallery7

utorok 15.júna. o 19.30 h.

SMOLNÝ PICH aneb PITOMÝ PORNO

Kariéra učiteľky Emi sa ocitá v ohrození, keď sa na internete objaví video, kde sa oddáva sexu so svojím manželom. Nenápadná tridsiatnička je preto postavená pred rodičov svojich žiakov, ktorí majú rozhodnúť o jej zotrvaní v učiteľskom zbore prestížnej strednej školy. Nekonvenčný satirický film Radu Judeho upútal ja porotu na MFF v Berlíne, ktorá mu udelila hlavnú cenu. Humorný i dráždivý pohľad na súčasnú pokryteckú spoločnosť plnú predsudkov, ktorej nastavuje zrkadlo na zamyslenie…

(Rumunsko, Chorvát., ČR, Lux., 2020, 106´, 3 € / 4 € – PRÍSTUPNÉ OD 18 ROKOV!) // UKÁŽKA // ČSFD

gallery_im (1) gallery_im (2) gallery_img

pondelok 21. júna o 18.00

BEST OF FEST ANČA 2020

Kolekcia ocenených krátkometrážnych animovaných filmov z minulého ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča, ktoré prešli výberom z viac ako 1600 prihlásených titulov. Porota zložená z medzinárodných hostí udelila tento rok ocenenia v piatich kategóriách. Uvidíte to najlepšie z krátkometrážnej animácie, slovenskej krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov a filmov pre deti. Zoznam 9 filmov pásma.

(2018-2020, 73 minút, 2€ / 4€)

Heat Wave Fokion Xenos Im-Going-Out-For-Cigarettes kosmonaut_01 Lightning Bolt- Blow To The Head Caleb Wood P_ST- Tíseň Bety Suchanová, Nora Štrbová SH_T HAPPENS Michaela Mihályi _ David Štumpf The Little Soul Barbara Rupik Tom Has a Plant Thinh Nguyen Tresky

pondelok 21. júna o 19.30

RADIOACTIVE

Neuveriteľný, no skutočný príbeh ženy, matky, manželky a vedkyne – Marie Curie-Sklodowskej. V biednych podmienkach drevenej kôlne, s deravou strechou – honosne nazvanej laboratórium, znáša výpary, žiarenie, pred ktorým sa nechráni a kde celé hodiny mieša železnou tyčou vriacu masu - sa jej podarí získať decigram čistého rádia. Úspech sa dostaví v roku 1902. Týmto objavom rádia navždy zmenila tvár vedy.

(V. Brit. – Maď., 2019, 104´, 3 € / 4 €) // UKÁŽKA // ČSFD

a762fd99f586bf RA_LS__200318_ MCDRADI ZU013

utorok 22.júna o 19.30 h.

RYTIERI SPRAVODLIVOSTI

Náhoda? Nemyslíme si!!!  Čierna komédia o pomste a nevyspytateľnosti vesmíru s Madsom Mikkelsenom v hlavnej úlohe. Vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Spravodlivosť sa skupina kamarátov rozhodne zobrať do vlastných rúk. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života.

(Dánsko, 2020, 116´, 3 € / 4 €) // UKÁŽKA // ČSFD

Riders of Justice/ Retfærdighedens  Ryttere Refærdighedens Ryttere Retfærdighedens  Ryttere Retfærdighedens  Ryttere Retfærdighedens  Ryttere DRUK

pondelok 28. júna o 18.00

MAŠKRTNÉ MEDVEDIE PRÍBEHY

*KINOKLUB (aj) DEŤOM

Pásmo animovaných večerníčkov o dvoch medveďoch, ktorí radi maškrtia a stvárajú rôzne huncútstva len aby sa dostali k niečomu dobrému pod zub.

(Česko, 2020, 40´, DETI a členovia filmového klubu – VSTUP VOĽNÝ!!!) // UKÁŽKA // ČSFD

(Slovo producentky Báry Příkaské: Našou ambíciou je vytvoriť vtipný, moderný a medzinárodne zrozumiteľný večerníček, ktorý v deťoch vzbudí záujem dozvedieť sa niečo nové o živote a kultúre u nás i v iných krajinách. Chceme prostredníctvom týchto dvoch zábavných medveďov, ktorí často niečo popletú, nedomyslia alebo zoberú doslova, upozorniť na dôležitosť vzdelania, znalosť cudzích jazykov a správne zaobchádzanie so zdrojmi informácií.”)

ahoj medvede 1 ahoj medvede 3 kouzlo vanoc 3 lanyze medvedi sraz 3 podvodnici 1

PREDFILM: CEZ PALUBU! – pilotný diel pripravovanej animovanej série pre deti sa pohráva s kánonickým príbehom o Arche, v ktorej mal Noe zhromaždiť páry niektorých zvierat, aby ich zachránil pred istým vyhynutím. (Česko – Slovensko, 2020, 12´)

CEZ PALUBU 2 CEZ PALUBU 3 CEZ PALUBU

pondelok 28. júna o 19.30

KRAJINA V TIENI  // cyklus: SLOVENSKÉ KINO 2021

7 ČESKÝCH LEVOV pre nový film Bohdana Slámu. Príbeh obyvateľov zabudnutej dedinky neďaleko rakúskych hraníc, ktorým vstúpia do života udalosti tridsiatych až päťdesiatych rokov 20. storočia. Predtým bolo podstatné obrábať pole, prežiť zimu a vychovať deti, teraz si treba vybrať, kto je Rakúšan, kto Nemec a kto Čech, a zaplatiť cenu, ktorú takéto rozhodnutie prinesie. A tak sa z dosiaľ pokojne žijúcich susedov stávajú zarytí nepriatelia, ktorí si navzájom vyrovnávajú účty aj za cenu zločinu, straty etických zábran a ľudskosti.

(Česko – Slovensko, 2020, 135´, 3 € / 4 €)// UKÁŽKA // ČSFD

1-origin-6 3-ce79319f krajin (1) krajin (2) Krajina-v Krajina-ve

utorok      29. júna o 19.30 h.

LETO 85

Francúzske pobrežie v Normandii, leto 1985. Z rádia znie The Cure, Bananarama a Rod Stewart. Šesťnásťročný Alexis stretáva staršieho, charizmatického a tajomného Dávida. Začína sa priateľstvo plné plavieb na mori, výletov na motorke, nocí bez spánku, slobody a spoznávania dospelého sveta. Zážitky rýchlo naberajú na intenzite, až sa všetko osudovo zvrtne a Alexis sa stáva hlavným podozrivým v policajnom vyšetrovaní… Režisér François Ozon sa vracia ku koreňom majstrovsky rozrozprávaným príbehom, ktorý dokonale sprostredkováva atmosféru polovice osemdesiatych rokov.

(Francúzsko, 2020, 100´, 3€ / 4€)// UKÁŽKA // ČSFD

01_leto_85 02_leto_85 06_leto_85 07_leto_85 09_leto_85 10_leto_85

STREDA  30. júna o 21.30 h.

GRETA // *otvorenie letnej filmovej sezóny HIDEPARK           

Nikto nie je príliš malý na to, aby niečo zmenil. Príbeh dospievajúcej aktivistky Grety Thunbergovej je rozprávaný pohľadom režiséra od jej sólového štrajku pred Švédskym Parlamentom kvôli kríze klimatických zmien… Hanblivá školáčka s Aspergerovým syndrómom stúpa k výnimočnosti a aktivizovaniu povedomia o globálnom dopade tým, že motivuje školské štrajky po celom svete… Podniknete s ňou aj úžasnú veternú cestu cez Atlantický oceán, pretože Greta odmieta letieť lietadlom a pozvanie na summit OSN sa neodmieta.

(Švédsko, 2020, 97´) // UKÁŽKA // ČSFD

164783852_c10ea2 c79uqox4yp4736pv download-2 gallery_main_0ixx8c9 gallery_main_541bk59 Teen Activist Greta Thunberg Joins Climate Strike Outside The White House

Prajeme vám pekné prázdniny – a od 30.6. vás raz za týždeň pozývame do kina pod hviezdnou oblohou v HIDEPARKU

******************************************************************************

Aktuálne informácie sledujte na  www.kinoklubnitra.sk/aktualne

alebo na FB KINOKLUB NITRA alebo FB HIDEPARK NITRA