Menu

v Starom divadle
Karola Spišáka v Nitre
ŠTÚDIO TATRAKinoklub Nitra podporil

audio_fond
© 2013 Kinoklub Nitra - All rights reserved.

PROGRAM KINOKLUB – OKTÓBER 2021

***    KINOKLUB NITRA OKTÓBER 2021 (pdf)  ***

 

VÁŽENÍ MILOVNÍCI FILMU – z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie budovy

Starého divadla vás dočasne pozývame na projekcie Kinoklubu do priestorov

kultúrneho priestoru MESTA NITRA – NITRIANSKEJ SYNAGÓGY – (mapa)

!!! AKTUÁLNY KULTÚRNY SEMAFOR PRE VEREJNÉ FILMOVÉ PODUJATIA

 

streda 13.októbra  o 19.30

ARCHITEKT DRSNEJ POETIKY // cyklus: SLOVENSKÉ KINO 2021

*** projekcia za OSOBNEJ ÚČASTI TVORCOV ***

Dokumentárny film s hranými prvkami (v réžii Ladislava Kaboša) prináša príbeh slovenského rodáka, karpatského Nemca Hansa Broosa z Veľkej Lomnice, ktorého architektonické dielo zanechalo v Brazílii nezmazateľnú stopu. Podľa jeho projektov bolo postavených viac ako 140 budov. Vedel majstrovsky začleniť architektúru do prírody. Patrí k najvýznamnejším predstaviteľom modernej architektúry v Brazílii. O jeho diele a strhujúcom životnom príbehu donedávna na Slovensku nikto nevedel…

(SR-ČR, 2021, 70´, 3 € / 4 €// UKÁŽKA // ČSFD

4vfc8c6BPvhTXSxe3q0Q 26P94wfAFAijyIxMn1sy oDNu5dFCr2AZQrh3

streda 20.októbra  o 18.00

MOJA AFGANSKÁ RODINA  // cyklus: SLOVENSKÉ KINO 2021

Animovaný film Michaely Pavlátovej je posolstvom o dôležitosti vzájomného rešpektu a porozumenia. Rozpráva príbeh Heleny, ktorá opúšťa život v Prahe, aby sa v Afganistane vydala za svojho milovaného spolužiaka Nazira. Pod menom Herra začína v exotickom prostredí novú životnú etapu. K vysnívanej budúcnosti ale nevedie jednoduchá cesta. Nie všetci majú také veľké srdce ako Nazir a toľko zmyslu pre humor ako hlava rodiny, pokrokový a vrúcny deduško. …do jej života nečakane vstúpi citlivý chlapec Mad pochádzajúci z ďalekých hôr. Ukazuje sa, že šťastie si človeka môže nájsť v situáciách, kde by ho najmenej čakal. Film získal Cenu poroty na MFF v Annecy.

(ČR-SR, Francúzsko, 2021, 85´, 3 € / 4 €// UKÁŽKA // ČSFD

MSM_STILL_1.3.1-scaled-1 MSM_STILL_1.19.1-scaled-1 MSM_STILL_1.50.1-scaled-1

streda 20.októbra  o 19.45

TITÁN  //  Be2Can 2021

Po sérii nevysvetliteľných trestných činov sa otec stretne so svojim synom, ktorý bol 10 rokov nezvestný. Titan – kov vysoko odolný voči teplu a korózii, zložka pevných a ľahkých zliatin, s vysokou pevnosťou v ťahu. Odvážny mysteriózny body horor režisérky Julie Ducorunau spochybňuje hranice sexuality a vkusu… Tento rok však získal Zlatú palmu na MFF v Cannes.

(Francúzsko – Belgicko, 2021, 108´, MP18, 3 € / 4 €// UKÁŽKA // ČSFD

Titane-Image01_FE021823 Titane-Image03_FE021823 Titane-Image05_FE021823

streda 27.októbra  o 18.00

ZÁKON LÁSKY

Tragikomická dokumentárna roadmovie režisérky Barbory Chalupovej (spoluautorka filmu V sieti) sleduje cestu zákona, ktorý môže ovplyvniť životy státisícov ľudí. „Zákon lásky“ podporuje väčšina obyvateľov Česka. Komu to teda vadí? Aký je rozdiel medzi manželstvom a registrovaným partnerstvom?… Autorka realizuje napätú výpravu naprieč českou spoločnosťou cez obyvateľov i politikov. Nevzdelanosť, obavy a strach urobiť rozhodnutie otvára otázku, či sme (aj na Slovensku!) skutočne tak vnímaví, chápaví a liberálni… alebo v nás prevláda lož a nenávisť…

(Česko, 2021, 89´, 3 € / 4 €// UKÁŽKA // ČSFD

01 02 04 plagát - mužiplagát - ženy

streda 27.októbra  o 19.45

QOU VADIS, AIDA?

Bosna, júl 1995. Srbská armáda sa blíži k Srebrenici, ktorá je vyhlásená za „bezpečnú zónu“ OSN. Desaťtisíce ľudí utekajú zo svojich domovov na blízku základňu OSN. Prekladateľka Aida, pracujúca pre OSN, dôverne pozná situáciu na základni i mimo nej. Bojuje s neúprosne sa krátiacim časom, aby našla cestu z blížiaceho sa pekla pre obyvateľov mesta i jej najbližších. Nekompromisný a zároveň hlboko ľudský film režisérky Jasmily Žbanić silou emócií zatieni väčšinu vojnových filmov. Nesústreďuje sa totiž na vykreslenie násilia, ale na príbeh konkrétnej ženy a nepredstaviteľné dilemy, ktoré pred ňu vojna stavia. Film bol v súťaži o hlavnú cenu na MFF v Benátkach a bol nominovaný na Oscara v kategórii najlepší zahraničný film. Režisérka venovala svoj film ženám zo Srebrenice a ich 8372 zavraždeným synom, otcom, manželom, bratom, bratrancom a susedom.

(Bosna a Hercegovina, Rak., Holand., Nem., Poľ., Franc., 2020, 101´, 3 € / 4 €// UKÁŽKA // ČSFD

QVA_still3 QVA_still7 Number2

 

 

******************************************************************************

Aktuálne informácie sledujte na  www.kinoklubnitra.sk/aktualne

alebo na FB KINOKLUB NITRA