JÚL 2024

4.7.2024 | 21:30 | štvrtok

HIDEPARK NITRA

* HIDEKINO

Nicolas Cage podáva skvelý herecký výkon v zábavnej spoločenskej satire.

Nenápadný vysokoškolský profesor Paul sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po celom svete a stane sa tak globálnou celebritou. Razom sa mu začnú plniť všetky želania, ale spozná tiež, aká vysoká je cena slávy.

(USA, 2023, 103´) / UKÁŽKA // ČSFD

11.7.2024 | 21:30 | štvrtok

HIDEPARK NITRA

* HIDEKINO

Kurt Russell v hlavnej úlohe kultového hororu Johna Carpentera. 

Vedcov z americkej výskumnej stanice na Antarktíde vystraší vrtuľníkový nájazd ich nórskych kolegov, ktorí sa márne snažia zabiť prchajúceho psa. Lov dopadne neúspešne a Nóri zmiznú bez vysvetlenia. So psom však nie je niečo v poriadku. Je totiž infikovaný mimozemským vírusom, ktorý sa pomocou telesných schránok snaží zdokonaľovať a skúšať v telách svojich hostiteľov všeličo. Ale „vec“ sa môže skrývať v komkoľvek…

(USA, 1982, 99´) / UKÁŽKA // ČSFD 86% 

18.7.2024 | 21:30 | štvrtok

HIDEPARK NITRA

* HIDEKINO

Rodinná tragikomédia počas silvestrovského večera roku 1992.

Na Silvestra, len pár hodín pred rozpadom Česko-Slovenska, sa rodina Varchalovcov stretáva, aby spoločne pokrstili najnovší prírastok do rodiny, dcéru Petra (Daniel Fischer) a Heleny (Judit Pecháček). Peter však krst zmešká, pretože sa mu do rúk dostal spis jeho otca (Ady Hajdu), z ktorého sa dozvedá, že otec bol vedený ako agent ŠtB… Nečakanú situáciu rieši aj zvyšok rodiny (Eva Holubová, Bolek Polívka, Anna Šišková, Jana Kovalčiková, Jan Budař, Dávid Hartl…)    

(Slovensko – Kanada, 2023, 100´) / UKÁŽKA // ČSFD          

25.7.2024 | 21:30 | štvrtok

HIDEPARK NITRA

* HIDEKINO

Kriminálna akčná klasika podľa skutočného príbehu lupičov Bonnie Parkerovej a Clyda Barrowa.  

Príbeh tohto mileneckého páru sa odohráva v Amerike v čase hospodárskej krízy. Bonnie (Faye Dunaway) túži po dobrodružstve a úniku z ťažkej reality. Spoznáva fešáckeho darebáka a zlodejíčka Clyda (Waren Beatty) a jej život sa náhle zmení. Rabovaním bánk naprieč Amerikou sa z nich stávajú hrdinovia titulných stránok novín…

(USA, 1967, 106´) / UKÁŽKA // ČSFD 81%

1.8.2024 | 21:00 | štvrtok

HIDEPARK NITRA

* HIDEKINO

Komorná čierna komédia o horore, ktorý môže stretnúť každého z nás. 

Po neočakávanom príchode matky a svokry v jednej osobe sa pokojný život mladého páru mení na chaotické trosky. Pestovaná šesťdesiatnička Valerie (Simona Peková) je energická diva, ktorá si krok za krokom podmaňuje nielen priestor bytu, ale aj myseľ jeho obyvateľov. Istoty sa otriasajú, hranice súkromia rúcajú. Majú matky a svokry vždy pravdu? Myslia to s nami dobre? A nie sú niekedy práve preto tými najväčšími monštrami? 

(Česko, 2023, 85´) / UKÁŽKA // ČSFD

8.8.2024 | 21:00 | štvrtok

HIDEPARK NITRA

* HIDEKINO

Temná vízia neďalekej budúcnosti podľa rovnomennej satirickej predlohy Anthonyho Burgessa v réžii Stanleyho Kubricka. 

Alex (Malcolm McDowell) je vodcom brutálnej bandy pubertálnych výtržníkov, ktorí chodia poza školu, po nociach popíjajú chemicky obohatené mlieko v bare Korova a agresivitu si vybíjajú bitkami, znásilňovaním a prepadávaním slušných občanov… Vo väzení však Alex musí podstúpiť radikálnu odvykaciu kúru, ktorá mu má raz a navždy znechutiť násilie. V mene ochrany poriadku sú ľudia v tomto svete premieňaní na mechanické pomaranče, zbavené slobodnej vôle a konania…                                                                       

(V.Británia – USA, 1971, 136´) / UKÁŽKA // ČSFD

15.8.2024 | 21:00 | štvrtok

HIDEPARK NITRA

* HIDEKINO

Benoît Magimel a Juliette Binoche v romantickom príbehu gurmána Dodina a jeho šéfkuchárky, ktorí spoločne oživujú kulinárske skvosty. 

V hrnci buble lahodný vývar, ostrý nôž krája čerstvo natrhané bylinky a o kúsok ďalej v bielom víne odpočíva čerstvo ulovená ryba. Umenie jesť a milovať je pastvou pre oči a poctou francúzskej gastronómii. Píše sa rok 1885… Držiteľ ceny za najlepšiu réžiu na MFF v Cannes.

(Francúzsko, 2023, 134´) / UKÁŽKA // ČSFD

22.8.2024 | 21:00 | štvrtok

HIDEPARK NITRA

YES MAN

* HIDEKINO

Romantická komédia s Jimom Carreym.  

Carl prišiel na to, ako sa zbaviť depresie. Doteraz sedel doma a na všetko odpovedal slovkom nie. Toto slovko však chce zo svojho slovníka vylúčiť a otvárajú sa mu nové životné možnosti… o to viac, keď stretáva slobodomyseľnú hudobníčku…

(USA, 2008, 104´) / UKÁŽKA // ČSFD

29.8.2024 | 21:00 | štvrtok

HIDEPARK NITRA

MATRIX

* HIDEKINO

Cyberpunková vízia šťastnej prítomnosti…   

…ktorá sa pre tých, čo premýšľajú, mení na temnú budúcnosť. Keanu Reeves v modernej klasike, ktorá sa už stala legendou.

(USA, 1999, 136´) / UKÁŽKA // ČSFD